Založ si blog

Moja prchavá sloboda

Moja skutočná sloboda je v pocitoch. Pocit, že môžem dýchať bez toho, že to niekoho ruší. Pocit, že môžem písať bez obáv či očakávaní, ako – či vôbec niekto – zareaguje na to, čo chcem vysloviť. Pocit, že sa môžem usmievať, gestikulovať, prejavovať nadšenie – a je mi jedno, či ľudia chápu alebo nie.

 

Moja sloboda nastáva, keď sa zbavujem domnienky, že ma sleduje, posudzuje a odsudzuje okolie. Keď mi je jedno, či ma majú za blázna, ktorý nikam nezapadá. Keď naplno prežívam svoj svet.  Keď sa ponorím do plnosti momentu.

 

Moja sloboda nastáva, keď nespomínam na rany, čo som utŕžila  a neplánujem veľké ciele, čo si ma bezpodmienečne a bezo zbytku vyžadujú. Keď sa cítim úplná a dokonalá bez ohľadu na vek, dosiahnutú či nedosiahnutú kariéru, uprataný či neuprataný byt, keď ma nezaujíma, či môj vzhľad je alebo nie je dokonalý. Keď dirigujem imaginárny orchester, keď tlieskam predstaveniu, ktoré sledujem v súkromí a kričím „bravo!“

 

Moja sloboda je taká zriedkavá a taká neobvyklá, že keď ju práve zažívam, nezaujíma ma, ako ju vnímajú iní. Tú slobodu práve teraz mám a akonáhle začnem premýšľať o tom, čo bude o tri minúty, stratím ju.

 

Moja sloboda nastáva, keď zabúdam na realitu. Keď prestávam uvažovať, rátať, keď sa mi do mysle nevtierajú otázky každodenného života a iba cítim.

 

Moja sloboda ma navštevuje trikrát za polstoročie a trvá zopár desiatok minút. A ten čas práve uplynul.

 

Teším sa na poslednú návštevu slobody.

Keď LED kontrolky zlyhajú

03.02.2018

Keď LED kontrolky zlyhajú Božemôj, veď som rozumná žena vo veku, kedy rozoznám somarinu od reality. Veď som precestovala pol Európy, odkrútila si kariéru konateľky firmy. A predsa... zamilovala viac »

Hodina anglickej konverzácie

23.10.2017

Už vyše roka mám to potešenie dávať hodiny anglickej konverzácie istému dobrému kamarátovi v mojom veku. Zámerne píšem potešenie, pretože to baví nás oboch. Naša posledná diskusná viac »

Afirmácie

20.10.2017

Svojho času som prepadla pozitívnemu mysleniu. Okrem iného to obnášalo opakovanie si afirmácií – kladných uistení, utvrdzovaní sa v tom, že som krásna, úspešná a bez problémov. Afirmácie viac »

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky exprezident usvedčený z korupcie bude opäť kandidovať. Posledné slovo bude mať súd

22.02.2018 07:07

Bývalý brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva oznámil, že bude kandidovať na úrad hlavy štátu.

Sergej Lavrov, ruský minister zahraničia

Našim srbským priateľom pomôžeme, sľubuje Lavrov pred rozhovormi o Kosove

22.02.2018 06:20

Rusko je pripravené zapojiť sa ako sprostredkovateľ do rozšírených rozhovorov medzi Belehradom a Prištinou, ak si to Belehrad bude želať.

Grécko, pláž, Zakynthos

Grécky ostrov Zakynthos zasiahlo zemetrasenie

22.02.2018 06:12

Zemetrasenie s predbežnou magnitúdou 4,8 zasiahlo oblasť pri západogréckom ostrove Zakynthos.

depresia, únava, žena, smútok

Čakárne psychiatrov praskajú vo švíkoch

22.02.2018 06:00

Ministerstvo zdravotníctva zvažuje, že liečbu ľahších porúch presunie na iných lekárov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 3465x
Priemerná čítanosť článkov: 693x

Autor blogu

Kategórie