Založ si blog

Evelyn a tie ostatné

Evelynin humor nie je práve moja šálka kávy. Obávam sa, že na to som už málo „crazy“. Jej videá ku mne prišli príliš neskoro – nie azda, čo sa týka veku, skôr čo sa týka schopnosti akceptovať ich posolstvo. A ony to posolstvo v sebe majú.

 

No Evelyn, ako som ju videla na tanečnom parkete i mimo neho v televíznej tanečnej show, ma dostala.

 

To žieňa je úplne skvelé! Svojou povahou, vyžarovaním, pohotovosťou a schopnosťou vtipne  reagovať ma dostala do kolien. Kým som ju videla len na „jútube“, považovala som ju za niekoho, kto nemá šancu u mňa uspieť. Jej videá idú úplne mimo moje chápanie. To, na čom sa národ uchcechtával, som vnímala ako „Mmmm, šak dobre. A pointa?“

 

Pointa tkvie v Evelyninej osobnosti. Nikdy sme sa, samozrejme, nestretli. Nedokážem povedať, či je taká alebo onaká. Môžem iba vyjadriť svoje nadšenie nad tým, čo vyžaruje. Hoci aj cez televízne kamery.

 

Tanečné „šouky“, ktoré slúžia najmä na umiestňovanie reklám a sú vysielané v nedeľu do noci, ma nikdy nepriťahovali, no tej, o ktorej píšem, som dala šancu. Okrem iného aj kvôli Evelyn. Evelyn je typ, ktorý keď sa jej na hlavu zrúti pol inchebáckeho stropu, vyhrabe sa spod sutín, opráši sa, vezme mikrofón a povie: „Tomuto sa vraví udrieť klinec po hlavičke.“

 

Evelyn má sexepílu na rozdávanie. Má ho v duši a vôbec netkvie v tom, koľko meria, aký má obvod pásu či iných diskutovaných partií. Evelyn nie je nijako okato sebavedomá. Je sama sebou a robí, čo ju baví. Ešte nie je zhýčkanou a peniazmi ovplyvniteľnou hviezdou. Ešte sa nestrachuje, čo všetko by jej mohlo pošramotiť image. A o tom to je. Jej slovné reakcie sú briskné a bezprostredné, nie sofistikované či ironizujúce. Niet v nich ani štipka sarkazmu, ani nádych intelektuálstva, ani stopa po snahe zapôsobiť na ľudí v tom či onom smere. Evelyn je Evelyn práve preto, že ju nezväzuje žiadna potreba zapôsobiť.

 

Všetky ostatné ženské celebrit(k)y tancujúce v tejto show zväzuje ich image, ich podvedomá snaha byť dokonalými. Zámerne píšem „podvedomá“, pretože ony si ju neuvedomujú. Celý život si budovali postavenie, riešili vzhľad, mimiku, gestá, lebo to bolo podstatné pre ich kariéru. Za každú cenu si chcú si zachovať svoj status a ani o tom netušia.

 

Evelyn si nič zachovávať nemusí. S jej postojom a čírym entuziazmom je čistá ako slovo božie. Dokáže si zo seba strieľať a pritom to vôbec nevyznieva ako kŕč. Jej bezprostrednosť je odzbrojujúca.

 

A preto vravím, že v je tu Evelyn …. a tie ostatné.

Tak dobre, idem na Pohodu

01.07.2018

Len nedávno, asi pred rokom som bola prvýkrát takzvane „zviklaná“ k návšteve trenčianskej Pohody. Úspešne som ju ignorovala dvadsať rokov, hoci ju mám prakticky za plotom. Áno, dokonca viac »

Oheň, voda, vietor, zem (revisited)

23.04.2018

Boli sme štyri tanečnice. Sooraya, Nadirah, Shaden a Yasmina. Tvorili sme skupinu orientálnych tancov. Každá z nás reprezentovala iný živel. Boli sme natoľko rozdielne, až sme sa skvelo dopĺňali. viac »

Moji psi a ja (Láska, chlpy a vlhké jazyky)

28.02.2018

Moja prvá hafina sa pôvodne volala Ťapka. V deň promócie môjho brata sme celá rodina odpočívali v obývačke. Zrazu sa naši vyparili (jak smrad od riti, povedala by moja babka) a keď sa vrátili, viac »

Camorra, mafia, polícia

V Kalábrii zatkli vplyvného člena 'Ndranghety

18.08.2018 16:28

Vplyvného člena talianskej zločineckej organizácie 'Ndrangheta zatkli po tom, čo strávil tri roky na úteku, väčšinou v Nemecku.

holokaust, transport Židov

Prívrženci nacistu Hessa odvolali zhromaždenie v Berlíne. Prišlo málo ľudí

18.08.2018 16:13

Organizátori zhromaždenia neonacistov na počesť Rudolfa Hessa, svoju pôvodnú akciu v nemeckej metropole Berlín zrušili.

Elektrina, energia

V lete Slováci spotrebujú o 5 percent menej elektriny ako je priemer

18.08.2018 15:50

Na Slovensku klesá spotreba elektriny počas letných mesiacov oproti priemernému mesiacu približne o 5,5 %, v Česku o takmer 12 %.

most snp, novy most

Mosty v správe mesta sú vo vyhovujúcom stave, ubezpečuje bratislavský magistrát

18.08.2018 15:33

Všetky mostné objekty v správe hlavného mesta sú podrobované pravidelným obhliadkam.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 7322x
Priemerná čítanosť článkov: 915x

Autor blogu

Kategórie