Založ si blog

Evelyn a tie ostatné

Evelynin humor nie je práve moja šálka kávy. Obávam sa, že na to som už málo „crazy“. Jej videá ku mne prišli príliš neskoro – nie azda, čo sa týka veku, skôr čo sa týka schopnosti akceptovať ich posolstvo. A ony to posolstvo v sebe majú.

 

No Evelyn, ako som ju videla na tanečnom parkete i mimo neho v televíznej tanečnej show, ma dostala.

 

To žieňa je úplne skvelé! Svojou povahou, vyžarovaním, pohotovosťou a schopnosťou vtipne  reagovať ma dostala do kolien. Kým som ju videla len na „jútube“, považovala som ju za niekoho, kto nemá šancu u mňa uspieť. Jej videá idú úplne mimo moje chápanie. To, na čom sa národ uchcechtával, som vnímala ako „Mmmm, šak dobre. A pointa?“

 

Pointa tkvie v Evelyninej osobnosti. Nikdy sme sa, samozrejme, nestretli. Nedokážem povedať, či je taká alebo onaká. Môžem iba vyjadriť svoje nadšenie nad tým, čo vyžaruje. Hoci aj cez televízne kamery.

 

Tanečné „šouky“, ktoré slúžia najmä na umiestňovanie reklám a sú vysielané v nedeľu do noci, ma nikdy nepriťahovali, no tej, o ktorej píšem, som dala šancu. Okrem iného aj kvôli Evelyn. Evelyn je typ, ktorý keď sa jej na hlavu zrúti pol inchebáckeho stropu, vyhrabe sa spod sutín, opráši sa, vezme mikrofón a povie: „Tomuto sa vraví udrieť klinec po hlavičke.“

 

Evelyn má sexepílu na rozdávanie. Má ho v duši a vôbec netkvie v tom, koľko meria, aký má obvod pásu či iných diskutovaných partií. Evelyn nie je nijako okato sebavedomá. Je sama sebou a robí, čo ju baví. Ešte nie je zhýčkanou a peniazmi ovplyvniteľnou hviezdou. Ešte sa nestrachuje, čo všetko by jej mohlo pošramotiť image. A o tom to je. Jej slovné reakcie sú briskné a bezprostredné, nie sofistikované či ironizujúce. Niet v nich ani štipka sarkazmu, ani nádych intelektuálstva, ani stopa po snahe zapôsobiť na ľudí v tom či onom smere. Evelyn je Evelyn práve preto, že ju nezväzuje žiadna potreba zapôsobiť.

 

Všetky ostatné ženské celebrit(k)y tancujúce v tejto show zväzuje ich image, ich podvedomá snaha byť dokonalými. Zámerne píšem „podvedomá“, pretože ony si ju neuvedomujú. Celý život si budovali postavenie, riešili vzhľad, mimiku, gestá, lebo to bolo podstatné pre ich kariéru. Za každú cenu si chcú si zachovať svoj status a ani o tom netušia.

 

Evelyn si nič zachovávať nemusí. S jej postojom a čírym entuziazmom je čistá ako slovo božie. Dokáže si zo seba strieľať a pritom to vôbec nevyznieva ako kŕč. Jej bezprostrednosť je odzbrojujúca.

 

A preto vravím, že v je tu Evelyn …. a tie ostatné.

Keď LED kontrolky zlyhajú

03.02.2018

Keď LED kontrolky zlyhajú Božemôj, veď som rozumná žena vo veku, kedy rozoznám somarinu od reality. Veď som precestovala pol Európy, odkrútila si kariéru konateľky firmy. A predsa... zamilovala viac »

Moja prchavá sloboda

02.12.2017

Moja skutočná sloboda je v pocitoch. Pocit, že môžem dýchať bez toho, že to niekoho ruší. Pocit, že môžem písať bez obáv či očakávaní, ako - či vôbec niekto – zareaguje na to, čo viac »

Hodina anglickej konverzácie

23.10.2017

Už vyše roka mám to potešenie dávať hodiny anglickej konverzácie istému dobrému kamarátovi v mojom veku. Zámerne píšem potešenie, pretože to baví nás oboch. Naša posledná diskusná viac »

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky exprezident usvedčený z korupcie bude opäť kandidovať. Posledné slovo bude mať súd

22.02.2018 07:07

Bývalý brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva oznámil, že bude kandidovať na úrad hlavy štátu.

Sergej Lavrov, ruský minister zahraničia

Našim srbským priateľom pomôžeme, sľubuje Lavrov pred rozhovormi o Kosove

22.02.2018 06:20

Rusko je pripravené zapojiť sa ako sprostredkovateľ do rozšírených rozhovorov medzi Belehradom a Prištinou, ak si to Belehrad bude želať.

Grécko, pláž, Zakynthos

Grécky ostrov Zakynthos zasiahlo zemetrasenie

22.02.2018 06:12

Zemetrasenie s predbežnou magnitúdou 4,8 zasiahlo oblasť pri západogréckom ostrove Zakynthos.

depresia, únava, žena, smútok

Čakárne psychiatrov praskajú vo švíkoch

22.02.2018 06:00

Ministerstvo zdravotníctva zvažuje, že liečbu ľahších porúch presunie na iných lekárov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 3462x
Priemerná čítanosť článkov: 692x

Autor blogu

Kategórie