Založ si blog

Evelyn a tie ostatné

Evelynin humor nie je práve moja šálka kávy. Obávam sa, že na to som už málo „crazy“. Jej videá ku mne prišli príliš neskoro – nie azda, čo sa týka veku, skôr čo sa týka schopnosti akceptovať ich posolstvo. A ony to posolstvo v sebe majú.

 

No Evelyn, ako som ju videla na tanečnom parkete i mimo neho v televíznej tanečnej show, ma dostala.

 

To žieňa je úplne skvelé! Svojou povahou, vyžarovaním, pohotovosťou a schopnosťou vtipne  reagovať ma dostala do kolien. Kým som ju videla len na „jútube“, považovala som ju za niekoho, kto nemá šancu u mňa uspieť. Jej videá idú úplne mimo moje chápanie. To, na čom sa národ uchcechtával, som vnímala ako „Mmmm, šak dobre. A pointa?“

 

Pointa tkvie v Evelyninej osobnosti. Nikdy sme sa, samozrejme, nestretli. Nedokážem povedať, či je taká alebo onaká. Môžem iba vyjadriť svoje nadšenie nad tým, čo vyžaruje. Hoci aj cez televízne kamery.

 

Tanečné „šouky“, ktoré slúžia najmä na umiestňovanie reklám a sú vysielané v nedeľu do noci, ma nikdy nepriťahovali, no tej, o ktorej píšem, som dala šancu. Okrem iného aj kvôli Evelyn. Evelyn je typ, ktorý keď sa jej na hlavu zrúti pol inchebáckeho stropu, vyhrabe sa spod sutín, opráši sa, vezme mikrofón a povie: „Tomuto sa vraví udrieť klinec po hlavičke.“

 

Evelyn má sexepílu na rozdávanie. Má ho v duši a vôbec netkvie v tom, koľko meria, aký má obvod pásu či iných diskutovaných partií. Evelyn nie je nijako okato sebavedomá. Je sama sebou a robí, čo ju baví. Ešte nie je zhýčkanou a peniazmi ovplyvniteľnou hviezdou. Ešte sa nestrachuje, čo všetko by jej mohlo pošramotiť image. A o tom to je. Jej slovné reakcie sú briskné a bezprostredné, nie sofistikované či ironizujúce. Niet v nich ani štipka sarkazmu, ani nádych intelektuálstva, ani stopa po snahe zapôsobiť na ľudí v tom či onom smere. Evelyn je Evelyn práve preto, že ju nezväzuje žiadna potreba zapôsobiť.

 

Všetky ostatné ženské celebrit(k)y tancujúce v tejto show zväzuje ich image, ich podvedomá snaha byť dokonalými. Zámerne píšem „podvedomá“, pretože ony si ju neuvedomujú. Celý život si budovali postavenie, riešili vzhľad, mimiku, gestá, lebo to bolo podstatné pre ich kariéru. Za každú cenu si chcú si zachovať svoj status a ani o tom netušia.

 

Evelyn si nič zachovávať nemusí. S jej postojom a čírym entuziazmom je čistá ako slovo božie. Dokáže si zo seba strieľať a pritom to vôbec nevyznieva ako kŕč. Jej bezprostrednosť je odzbrojujúca.

 

A preto vravím, že v je tu Evelyn …. a tie ostatné.

Oheň, voda, vietor, zem (revisited)

23.04.2018

Boli sme štyri tanečnice. Sooraya, Nadirah, Shaden a Yasmina. Tvorili sme skupinu orientálnych tancov. Každá z nás reprezentovala iný živel. Boli sme natoľko rozdielne, až sme sa skvelo dopĺňali. viac »

Moji psi a ja (Láska, chlpy a vlhké jazyky)

28.02.2018

Moja prvá hafina sa pôvodne volala Ťapka. V deň promócie môjho brata sme celá rodina odpočívali v obývačke. Zrazu sa naši vyparili (jak smrad od riti, povedala by moja babka) a keď sa vrátili, viac »

Keď LED kontrolky zlyhajú

03.02.2018

Keď LED kontrolky zlyhajú Božemôj, veď som rozumná žena vo veku, kedy rozoznám somarinu od reality. Veď som precestovala pol Európy, odkrútila si kariéru konateľky firmy. A predsa... zamilovala viac »

Koloseum, Rím

Hnutie piatich hviezd a Liga sa dohodli na novom premiérovi, jeho meno sa najskôr dozvie prezident

20.05.2018 20:58

Jeden z dvojice talianskych populistických lídrov oznámil, že sa so svojím rivalom zhodli na tom, kto by mal byť novým premiérom - ani jeden z nich.

Steven Mnuchin,

Mnuchin: Obchodná vojna medzi USA a Čínou sa odkladá

20.05.2018 20:52

Spojené štáty a Čína sa dohodli, že zatiaľ nenaplnia svoje hrozby uvalenia nových ciel na vzájomnú obchodnú výmenu.

dovolenka, lietanie, letisko

Drahšia ropa, drahšie dovolenky

20.05.2018 20:00

Aj rozhodnutia vo vysokej medzinárodnej politike zdražujú naše letné dovolenky.

hzs, horská záchranná služba

Vo Vysokých Tatrách zahynul 57-ročný Poliak

20.05.2018 19:02

Vysoké Tatry si dnes vyžiadali ďalšiu obeť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 5280x
Priemerná čítanosť článkov: 754x

Autor blogu

Kategórie