Založ si blog

Evelyn a tie ostatné

Evelynin humor nie je práve moja šálka kávy. Obávam sa, že na to som už málo „crazy“. Jej videá ku mne prišli príliš neskoro – nie azda, čo sa týka veku, skôr čo sa týka schopnosti akceptovať ich posolstvo. A ony to posolstvo v sebe majú.

 

No Evelyn, ako som ju videla na tanečnom parkete i mimo neho v televíznej tanečnej show, ma dostala.

 

To žieňa je úplne skvelé! Svojou povahou, vyžarovaním, pohotovosťou a schopnosťou vtipne  reagovať ma dostala do kolien. Kým som ju videla len na „jútube“, považovala som ju za niekoho, kto nemá šancu u mňa uspieť. Jej videá idú úplne mimo moje chápanie. To, na čom sa národ uchcechtával, som vnímala ako „Mmmm, šak dobre. A pointa?“

 

Pointa tkvie v Evelyninej osobnosti. Nikdy sme sa, samozrejme, nestretli. Nedokážem povedať, či je taká alebo onaká. Môžem iba vyjadriť svoje nadšenie nad tým, čo vyžaruje. Hoci aj cez televízne kamery.

 

Tanečné „šouky“, ktoré slúžia najmä na umiestňovanie reklám a sú vysielané v nedeľu do noci, ma nikdy nepriťahovali, no tej, o ktorej píšem, som dala šancu. Okrem iného aj kvôli Evelyn. Evelyn je typ, ktorý keď sa jej na hlavu zrúti pol inchebáckeho stropu, vyhrabe sa spod sutín, opráši sa, vezme mikrofón a povie: „Tomuto sa vraví udrieť klinec po hlavičke.“

 

Evelyn má sexepílu na rozdávanie. Má ho v duši a vôbec netkvie v tom, koľko meria, aký má obvod pásu či iných diskutovaných partií. Evelyn nie je nijako okato sebavedomá. Je sama sebou a robí, čo ju baví. Ešte nie je zhýčkanou a peniazmi ovplyvniteľnou hviezdou. Ešte sa nestrachuje, čo všetko by jej mohlo pošramotiť image. A o tom to je. Jej slovné reakcie sú briskné a bezprostredné, nie sofistikované či ironizujúce. Niet v nich ani štipka sarkazmu, ani nádych intelektuálstva, ani stopa po snahe zapôsobiť na ľudí v tom či onom smere. Evelyn je Evelyn práve preto, že ju nezväzuje žiadna potreba zapôsobiť.

 

Všetky ostatné ženské celebrit(k)y tancujúce v tejto show zväzuje ich image, ich podvedomá snaha byť dokonalými. Zámerne píšem „podvedomá“, pretože ony si ju neuvedomujú. Celý život si budovali postavenie, riešili vzhľad, mimiku, gestá, lebo to bolo podstatné pre ich kariéru. Za každú cenu si chcú si zachovať svoj status a ani o tom netušia.

 

Evelyn si nič zachovávať nemusí. S jej postojom a čírym entuziazmom je čistá ako slovo božie. Dokáže si zo seba strieľať a pritom to vôbec nevyznieva ako kŕč. Jej bezprostrednosť je odzbrojujúca.

 

A preto vravím, že v je tu Evelyn …. a tie ostatné.

Hodina anglickej konverzácie

23.10.2017

Už vyše roka mám to potešenie dávať hodiny anglickej konverzácie istému dobrému kamarátovi v mojom veku. Zámerne píšem potešenie, pretože to baví nás oboch. Naša posledná diskusná viac »

Afirmácie

20.10.2017

Svojho času som prepadla pozitívnemu mysleniu. Okrem iného to obnášalo opakovanie si afirmácií – kladných uistení, utvrdzovaní sa v tom, že som krásna, úspešná a bez problémov. Afirmácie viac »

polsko, pochod, varsava

Poľská prokuratúra začala vyšetrovať prejavy rasizmu počas pochodu nacionalistov

21.11.2017 09:33

Pochod zorganizovali krajne pravicové skupiny 11. novembra pri príležitosti Dňa nezávislosti Poľska.

česko, úroky, mesto, panoráma

Česi majú drahšie pôžičky ako Slováci

21.11.2017 09:00

Časy extrémne lacných peňazí v susednej Českej republike sa nečakane skončili.

(typo - nepouzivat v orise) Spravodlivosť, súd, súdnictvo, kladivko

Čínsky súd poslal prominentného právnika a aktivistu na dva roky za mreže

21.11.2017 08:50

Ľudskoprávne skupiny označili proces za vykonštruovaný.

merkelová

Nemecká neistota. Je to koniec Merkelovej éry?

21.11.2017 08:34

Jamajka sa nekoná. Nemecko nemá dva mesiace po voľbách nádej na vytvorenie vládnej koalície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 1814x
Priemerná čítanosť článkov: 605x

Autor blogu

Kategórie

Archív